ХАЈП НА СТАРТ - 2
📅 13. децембар 2024.

Техничка школа је у среду, 11.12, била домаћин Фонду за развој Републике Србије, чији су представници у оквиру кампање "Хајп на старт" боравили у нашем граду. Тим поводом, директора Фонда, госпођа Татјана Матић, посетила је Млекарску, а потом и Техничку школу.
Централни део јучерашњег програма био је резервисан за промоцију програма Фонда за развој Републике Србије, намењеног покретању малих и средњих предузећа, под називом "Хајп на старт". За презентацију програма био је задужен Андрија Јо, познати инфлуенсер, а сем ученика и наставника Техничке школе, манифестацији су присуствовали и ученици и наставници Млекарске школе на челу са директором Ненадом Ђорђевићем.
Презентацију је отворила директорка Матић, а присутнима се у име градске управе обратио и господин Милош Цолић, заменик градоначелника града Пирота.
Такође, имали смо прилике да чујемо излагање предузетника Владана Поп - Крстића из Пирота у оквиру примера добре праксе, и Марка Ракића из организације Уницеф Србија.
Програм је био интерактивног типа, тако да су након презентације ученици учествовали у квизу и путем мобилне апликације одговарали на питања. Двадесеторо најбржих ученика добило је лепе награде.
На крају, директорима Техничке и Млекарске школе уручене су захвалнице и пригодни поклони.










