ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НАШИХ УЧЕНИКА НА ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ОСНОВА ЕЛЕКТРОТЕХНИКЕ
📅 09. мај 2026.
ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НАШИХ УЧЕНИКА НА ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ОСНОВА ЕЛЕКТРОТЕХНИКЕ
8.маја 2026. године на Електронском факултету у Нишу одржано је Окружно такмичење електротехничких школа. Домаћин такмичења био је Електронски факултет Универзитета у Нишу, а организатор ЕТШ „Мија Станимировић“.
Из предмета Основи електротехнике 2, ученик одељења II-1 Урош Пауновић остварио је пласман на Републичко такмичење.
Ученице: Николија Крстев (II1), Хана Младеновић (I1) , Јања Ранчић (I1) и Николина Крстев (I1) оствариле су веома запажене резултате и достојно представљале нашу школу.
У пратњи ученика био је наставник Небојша Стојковић, док је ментор ученика наставник Бобан Славковић.
Поред такмичарског дела, ученици су имали прилику да присуствују научно-популарним предавањима, презентацији дигиталног уџбеника и обиласку лабораторија факултета. Тамо су се ближе упознали са савременом опремом, радом лабораторија и могућностима које пружају техничке науке и електротехника.
Честитамо свим ученицима и њиховом ментору на постигнутом успеху!