Посета компанији Tigar Tyres – Robotics Curriculum Development

Након летње паузе, Tehnicka skola Pirot наставља са спровођењем Еразмус+ пројекта малих партнерстава под називом “Robotics Curriculum Development” чији је циљ креирање новог наставног курикулума и едукационог материјала из роботике. У циљу вршења анализа потреба тржишта рада из роботике у нашем граду, представници Техничке школе су заједно са пројектним партнерима из организације Udruzenje Osvezenje посетили компанију Tigar Tyres, где су на лицу места имали прилике да у непосредном разговору са инжењерима и оператерима компаније сазнају које су то стручне компетенције на пољу роботике потребне младим стручњацима да би се бавили пословима везаним за роботику. Наша намера је да уз помоћ ових анализа дођемо до оквира компетенција и исхода које су базиране на реалним потребама тржишта рада, и да на овај начин побољшамо постојеће наставне програме и материјале из роботике а тиме и додатно оснажимо кавлитет наставе у школи. Са стране Техничке школе, састанку су присуствовали Дејан Алексовски, Бојана Стојановић и Бојан Ћирић; у име “Освежења” анализу тражених компетенција вршиле су Ана Петровић и Мира Златков, а састанком је руководио Горан Костић из сектора за људске ресурсе компаније Tigar Tyres, са својом екипом инжењера и оператера. Следећи корак пројекта очекује нас у новембру, када очекујемо посету партнера из Scuola di Robotica из Ђенове.