„Чујте и видите НАС“ – трећи дан

Наша школа је као учесник у пројекту Superschools добила ту част да у сарадњи са партнерском школом из Сарајева реализује две размене. Прва размена десила се у мају ове године и тада су наши ученици са професорима посетили Сарајево. Тамо су учили о историји, традицији и обичајима овог дивног града, о интеркултуралности и мирном решавању конфликта. Тренутно се реализује друга размена у којој су ученици из Средње школе за саобраћај и комуникације из Сарајева посетили нашу школу и наш град. Ученици Техничке школе са својим професорима су овога пута у улози домаћина и труде се да своје госте упознају са знаменитостима нашег града. Преко различитих активности, креативних радионица и вршњачког учења овакав вид неформалног образовања даје сјајне резултате. Ученици усвајају нова знања на занимљив начин, јачају своје вештине и способности, развијају бољу комуникацију и свестранији начин размишљања.

#WesternBalkans,
#Superschools, #RYCO, #GIZ, #EU