ts2-120

Državno takmičenje iz multimedija – 3. mesto

ts2-120    U organizaciji Ministarstva prosvete i Zajednice elektrotehničkih škola Srbije u subotu 21. aprila 2012. godine održano je Državno takmičenje iz multimedija. Domaćin takmičenja bila je Visoka škola elektrotehnike i računarstva u Beogradu čiji su profesori ujedno bili i autori testova znanja i zadataka za praktične radove.
    Učenici trećeg razreda obrazovnog profila elektrotehničar računara Tehničke škole iz Pirota Dušan Jovanović i Nenad Stojanović osvojili su sledeća mesta:
Dušan Jovanović osvojio je treće mesto i nagrađen je diplomom, medaljom i nagradom Apple AirPort Express Base Station.
Nenad Stojanović osvojio je sedmo mesto i nagrađen pohvalnicom.
    Njihov mentor je profesor Boban Blagojević.
    U ukupnom plasmanu prvo i drugo mesto pripalo je elektrotehničkim školama „Mihajlo Pupin“ iz Novog Sada i „Nikola Tesla“ iz Beograda, dok je Tehničkoj školi iz Pirota pripalo treće mesto i nagrada video kamkorder.
Na takmičenju je učestvovalo 53 učenika iz 20 elektrotehničkih škola.