Друштво и COVID-19: изазови, одговори и могуће последице

Лазар Манчић, ученик трећег разреда Техничке школе, наш најбољи такмичар из програмирања, физике и математике, освојио је прво место за најбољи есеј на тему „Друштво и COVID-19: изазови, одговори и могуће последице“ на конкурсу у оквиру недеље департмана за социјологију Филозофског Факултета у Нишу и наставио тренд успеха ученика Техничке школе из оптеобразовних предмета.
Лазар се у свом есеју дотакао начина на који се остварује образовање у време пандемије коронавируса, као и колико ће данашња употреба савремених информационих технологија у будућности изменити поједина занимања – која су то занимања која ће нестати, а која ће бити на „цени“.
Ово је још једна потврда да се са ученицима Техничке школе, поред стицања савремених и исплативих знања, ради и на свестраном образовању.
Честитке Лазару и ментору професору социологије Александри Манић