Erasmus+ „Skill me for future“

Ученици Техничке школе Пирот смера Техничар мехатронике, путују у Словенију у оквиру пројекта Еразмус +
Пројекат Техничке школе под називом “Skill me for future” један је од пројеката који је одобрила фондација Темпус, а под покровитељством пројекта Европске уније Erasmus+. Циљ пројекта Техничке школе је мобилност ученика и наставног особља у области мехатронике. Ученици мехатроничари ће са својим наставницима имати прилику да током месеца фебруара 2021. године 10 радних дана раде у словеначкој компанији “Mobilia Plus D.O.O”, која је регионални дистрибутер једне од највећих светских компанија из области мехатронске опреме, јапанске фирме “SMC”. Седиште ове фирме је Шкофја Лока у Словенији.
Тренинг ђака и наставног особља, рад у светски признатој компанији, развијање европске свести, унапређивање пословне сарадње, али и културолошка сарадња и учење само су неки од главних аспеката овог пројекта. План је да ученици са својим наставницима прођу тренинге из хидраулике, пнеуматике, електро управљања производним системима и ПЛЦ контролера. Део тренинга биће обављен на енглеском језику, тако да је јачање језичких компетенција ђака и наставника један од несумњивих исхода овог пројекта. Техничка школа први пут учествује у пројектима овог типа, а циљ школе да је на овај начин отвори перспективе за будућу сарадњу са сродним институцијама у Европској унији. Вредност пројекта “Skill me for future” је преко 30 хиљада евра.