school

„Letnja pozornica“ – projekat učenika Tehninčke škole Pirot

school   Udruženje „Pirgos“ iz Pirota uz finansijsku podršku Ministarstva omladine i sporta raspisalo je aprila meseca konkurs za finansiranje omladinskih projekata u cilju podsticanja aktivizma i volonterizma mladih.

Učenici Tehničke škole Pirot, članovi Đačkog parlamenta, izradili su projekat pod nazivom „Letnja pozornica“. Cilj ovog projekta je da mladima stvori prostor u okviru škole na kome će moći da svoje slobodno vreme provode korisno i kreativno i da animira što veći broj mladih da se priključe ovoj i sličnim volonterskim akcijama. U okviru projekta biće uređeno dvorište škole, izrađena bina sa klupicama i na kraju biće održano književno veče posvećeno životu i delu Ive Andrića. Projekat će biti realizovan u periodu od 15. avgusta do 14. septembra.