IMG_0018-150

Pišem ja, pišeš ti, čitamo svi

IMG_0018-150   U okviru projekta Pišem ja, pišeš ti, čitamo svi učenici drugog razreda Tehničke škole, elektrotehničari računara, Nikola Miladinović i Nikola Stanković sa svojim mentorom Ninoslavom Tošić, profesorom književnosti, boravili su u Celju. U Školskom centru Celje organizovana je završnica projekta, promocija knjige Nezaboravno prijateljstvo i svih autora priča u toj knjizi. Srednjoškolci iz svih bivših jugoslovenskih republika slali su svoje priče na konkurs, a sve te priče objedinjavala je okvirna priča o Mihi, mladiću iz Celja, koji putuje od grada do grada po bivšoj Jugoslaviji i pokušava da pronađe prijatelje svoga dede iz JNA. Najbolje priče, među kojima je i priča Nikole Miladinovića, objavljene su u knjizi Nezaboravno prijateljstvo.