Прво ревијално републичко такмичење из мехатронике

Машинска школа у Панчеву била је домаћин првог ревијалног републичког такмичења из мехатронике које се одржало 16.05 2019 године. Такмичење се састојало из теоретског и практичног дела. Теоретски део проверавао се на основу теста знања сачињеног од питања из стручних предмета који се изучавају током школовања на профилу техничар мехатронике. Практични део подразумевао је израду радних задатака из електропнеуматике на основу унапред задатих пројектних услова, коришћењем релејног или ПЛЦ управљања. Такмичење је било екипног карактера, при чему је свака од осам школа имала по двоје такмичара. Представници техничке школе из Пирота били су Мартина Николић и Вељко Живковић, и они су у генералном пласману освојили друго место. Ментори ученицима били су Дејан Алексовски и Небојша Стојковић. Према речима директора Машинске школе у Панчеву, Ненада Дојчиновића, ово такмичење ће од следеће године бити уврштено у редован програм такмичења Министарства просвете Републике Србије, а план је да се у наредним месецима одаберу најбоље школе у Србији које ће сачинити тим ученика који ће се у области мехатронике такмичити на познатом европском такмичењу Euroskills.