Републичко такмичење из енглеског језика

Извештај о резултатима ученика на Републичком такмичењу ученика средњих школа у знању  енглеског језика

На Републичком такмичењу из енглеског језика које је у суботу 06.04.2019.године одржано у XIV београдској гимназији, учествовала су два ученика наше школе. То су ученици одељења IV-1, Лазар Велинов и Павле Ћирић који су једини из пиротског округа изборили пласман на републичко такмичење.

Такмичење се састојало из два дела: писмени и усмени. Писмени део такмичења обухватао је проверу разумевања писаног текста, проверу разумевања говора и проверу знања о језику. Сваки део био је елиминационог карактера. Усмени део такмичења подразумевао је проверу говорних вештина. Ученик Лазар Велинов освојио је 13.место а Павле Ћирић 14.место.

Ментор ученицима била је професорка енглеског језика Бојана Стојановић.