XX Regionalno takmičenje elektrotehničkih škola Srbije

XX Regionalno takmičenje elektrotehničkih škola Srbije održano je 10. maja 2014. godine u Tehničkoj školi u Pirotu. Učestvovalo je 9 škola sa ukupno 64 takmičara u 4 discipline: osnove elektrotehnike 1, osnove elektrotehnike 2, elektronika i energetska elektronika. Najbolјe rezultate i plasman na republičko takmičenje ostvarile su škole ETŠ Mija Stanimirović iz Niša sa 6 plasmana, ETŠ Nikola Tesla iz Niša sa 5 plasmana i Tehnička škola iz Pirota sa 3 plasmana. Republičko takmičenje održaće se 31.maja u Beogradu. Iz Tehničke škole Pirot plasiralo se troje učenika. Jovana Čalić, učenica trećeg razreda smer elektrotehničar računara osvojila je četvrto mesto iz elektronike , a iz energetske elektronike učenici trećeg razreda, budući mehatroničari, Kristina Potić i Dimitrije Petrović zauzeli su drugo i treće mesto.