Нова радна станица за мехатронику

Током протекле недеље, наша лабораторија за мехатронику постала је богатија за још једну изузетно вредну радну станицу за обучавање на управљању серво моторима путем савремених индустријских PLC контролера. Радна станица се састоји од два радна места, а свако радно место поседује Allen Bradley PLC контролер, HMI touch panel, драјвер Kinetix5100, и серво мотор. Намењена је пре свега ученицима матурантима смера техничар мехатронике, али и свим другима који се баве индустријском аутоматизацијом. Монтажу станице извели су ученик четвртог разреда Жељко Стојановић, уз асистенцију Стефана Ћирића, Марка Ранђеловића и Кристијана Живића. Рад је координисао професор Дејан Алексовски, уз помоћ професора Бојана Ћирића, који је израдио и специјални носач за touch panele за логотипом Техничке школе.