СЕМИНАР У ТЕХНИЧКОЈ ШКОЛИ ПИРОТ

Дана 24. 11. 2023. године у амфитеатру Техничке школе у Пироту организован је једнодневни семинар под насловом „Превенција и интервенција“ за директоре, наставнике и секретаре свих школа Пиротског округа. Циљ семинара био је презентовање измена и допуна Закона о основама система образовања и васпитања, који представља кровни правни документ за све школе у Републици Србији. Посебна пажња посвећена је интернет платформи „Чувам те“ која је доступна ученицима, родитељима и наставницима како би се упознали са протоколима, нивоима, корацима и поступањем у случајевима насиља, злостављања и занемаривања свих актера васпитно-образовног процеса. Предавачи на овом битном семинару за функционисање школа били су представници Министарства просвете из сектора за инпекцијски надзор: Јасмина Јовановић, помоћник министра за инспекцијске послове, Данијела Митић, републички просветни инспектор, и Славица Ђорђевић, координатор радне групе за рад са секретарима установа.
Техничка Школа Пирот као домаћин семинара изражава захвалност предавачима и учесницима и част што смо имали прилику да угостимо представнике Министарства просвете и колеге из Пиротског округа.