takmicenje

5. Republičko takmičenje elektromehaničara za termičke i rashladne uređaje

takmicenje

U organizaciji Ministarstva prosvete i Zajednice elektrotehničkih škola Srbije u subotu 24. aprila 2010. godine održano je V Republičko takmičenje za učenike obrazovnog profila elektromehaničar za termičke i rashladne uređaje.

Domaćin takmičenja bila je Tehnička škola u Pirotu, a učestvovalo je 40 učenika iz 21. škole iz cele Srbije.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolje rezultate postigli su učenici:

– Jovanović Jovan iz Leskovca, 97.6 bodova (od mogućih 100), prvo mesto,

– Melović Goran iz Užica, 95.6 bodova, drugo mesto,

– Keseg Ivan iz Zrenjanina, 94.8 bodova, treće mesto,

– Sokolović Predrag iz Pirota, 93.8, četvrto mesto,

– Tomić Dejan iz Kruševca, 92.0 bodova, peto mesto, i

– Sotirov Adrian, iz Pirota, 89.7 bodova, šesto mesto.

Kompletne rezultate možete preuzeti ovde.

Svim ovim učenicima dodeljene su odgovarajuće diplome i medalje od strane Ministarstvo prosvete i Zajednica elektrotehničkih škola Srije, a nagrađeni su i sa većim brojem posebnih nagrada od strane Tehničke škole uz pomoć donatora iz Pirota i Niša.

Učenicima koji su se plasirali od četvrtog do desetog mesta Zajednica elektrotehničkih škola i Tehnička škola kao domaćin takmičenja dodelili su pohvale i knjige.

Tehnička škola iz Pirota je od strane Zajednice elektrotehničkih škola zvanično proglašena za najbolju školu u Srbiji za obrazovni profil elektromehaničar za termičke i rashladne uređaje jer su naši učenici postigli najbolji rezultat u ukupnom plasmanu.

U ukupnom plasmanu najbolje rezultate postigle su sledeće škole:

– Tehnička škola iz Pirota sa 183.5 bodova (od maksimalnih 200),

– Elektrotehnička škola iz Zrenjanina sa 181.4 bodova, i

– Mašinsko-elektrotehnička škola iz Kruševca sa 178 bodova.

Svim ovim školama dodeljeni su odgovarajući pehari Zajednice elektrotehničkih škola Srije, kao i nagrade od strane opštine Pirot i drugih donatora iz Pirota.