Техничар за компјутерско управљање ЦНЦ машинама у Erasmus+ пројекту

Посета компанији „D-company“ у Бабушници, која се бави прерадом и производњом металних производа, где ће ученици имати прилику да нешто науче и виде практичну примену најсавременије 3Д штампе у индустрији која се бави штампањем делова од метала. Имали смо прилике да видимо како се од најситнијих металних честица може направити предмет по потреби и жељи. Презентација инжењера ове компаније о процесу 3Д штампе са металом, а касније и обилазак најсавременијег 3Д штампача којег ова компанија поседује је била одлична и веома корисна. Не само да су ученици стекли нова и веома корисна сазнања о таквој врсти производње, већ и професори. Бојан Манчић и Ненад Кантаревић су нам несебично пренели своја практична искуства и знања везана за саму производњу. Њихов ентузијазам са којим говоре о свом послу је велика мотивација за наше ученике да се баве овом професијом. Сви професори су се сложили да су овакве посете компанијама одличне за ученике, где могу да виде практичну примену оног што уче у школама. Напустили смо ову компанију препуни лепих утисака и радујемо се даљој сарадњи.