Велики успех ученика Техничке школе на Државном такмичењу из физике

У суботу и недељу, 14. и 15.5.2022. године, у организацији Друштва физичара Србије и Физичког факултета Универзитета у Београду реализовано је Државно такмичење ученика средњих школа из физике.

Два ученика И разреда и троје ученика ИИ разреда Техничке школе у Пироту такмичили су се у категорији ГАМА, у којој учествују ученици која раде по програмима гимназија општег типа и друштвено-језичких смерова гимназија, средњих стручних школа и уметничких школа.

Ученици Техничке школе настављају традицију започету 2018. године када је у питању учешће на такмичењима из физике и постизање завидних резултата. Овог пута је ученица II разреда Милица Крстић освојила прво место и ПРВУ државну награду, а ученик И разреда Андрија Ђурђић треће место и ДРУГУ државну награду. Ученик Реља Соколов је са освојеним седмим местом добио ПОXВАЛУ. Екипу наше школе употпунили су својим учешћем и ученици Михајло Тошић и Виктор Станијев.

Ментор ученика је Милорад Поп-Крстић, професор физике.