Наградно путовање ученика Техничке школе и њиховог ментора Бојана Ћирића

На конкурску у организацији Делегације Европске уније у Србији, екипа Техничке школе освојила је друго место у укупном пласману. Екипу чине ученици трећег разреда Милан Стојановић, Андрија Манић, Александар Панић и професор Бојан Ћирић, њихов ментор. Као награду добили су путовање у неку од земаља Европске уније. Пошто је епидемиолошка ситуација повољнија, стекли су се услови да се путовање реализује.
Екипа Техничке школе је на путовање кренула 9. маја. На наградном путовању обишли су Нови Сад, Будимпешту и Љубљану.
Ово искуство је веома драгоцено, пружа прилику за усвајање нових знања, упознавање културних знаменитости и стицање пријатеља. Додела диплома, отварање церемоније Фестивала „Дани Европе“ и обилазак штандова Европске уније имали су посебну драж. У Будимпешти су имали прилику да вечерају на броду у току крстарења Дунавом и да пробају несвакидашње специјалитете. Прелеп поглед са дворца у Љубљани остаће им још дуго у сећању.